4.kapitola - Sesterství

11. 04. 2009 | † 12. 04. 2009 | kód autora: lDK

Narcissa a Angelina se spolu vydaly do sklepení, kde byla jejich kolej. Cestou si uvědomili že neznají cestu, ale pak naštěstí odchytly nějakého druháka, který jim ukázal cestu a řekl heslo. Když si vybalili kufry, jen tak se posadili na postel a začali se debatit o blbostech. Nakonec přišla řeč na jejich budoucnost.

"Co myslíš, koho nám vyberou rodiče?"zeptala se Narcissa a její obličej trochu zesmutněl.

"To neruším. Můj otec mě nemá rád. Prý nejsem jeho dcera se vším všudy, jsem prý až moc hodná. Takže předpokládám, že nějakýho hajzla, který mě bude denno denně bít."řekla smutně Angelina a obejmula polštář.

"Já jsem takovej jejich mazánek. Je to takový divný, tohle říct, ale matka mě má velmi ráda. Otec sice svoje city neprojevuje, ale říká o mě že jsem květinka, ozdoba Blacků."řekla a na tváři se jí oběvil úsměv. "Bellatrix mají zase rádi za její krutost, jsou si aspoň jisti, že si nebude nikdo brát do huby naše jméno. Doufám, že mě vyberou manžela dobře. Nechtěla bych skončit jako něčí loutka."dodala a posadila se vedle Angeliny.

"Hele, něco si teď slíbíme jo?"navrhla mladá Malfoyová. "Budem si nejlepší kamarádky, budem se pomáhat a nikdy se nezradíme. Budem držet pospolu jako sestry. Ta, která to poruší, bude pykat. Platí?"zeptala se a natáhla ruku k Narcisse.

"Platí!"odpověděla bez váhání a ruku přijala. "Stvrdíme to krví?"šeptla tiše. Angelina chvíli váhala, ale pak vytáhla hůlku, něco tiše začeptala a na její dlani se objevila krvavá šráma. Narcissa k ná natáhla ruku a ona kouzlo zopakovala.

"Sestry ve zlém i v dobrém..."špitla Angelina a ruce, na kterých měli krvácející rány, k sobě pevně přitiskli.

"....sestry na život a na smrt...."pokračovala Narcissa a vytáhla svou hůlku.

"...nikdy se nezradíme..."

"...ta, která to poruší, bude pykat!"dokončila Cissa a obě přiložili ke svým rukám hůlky, ze kterých vytrysklo zlatavé světlo, které obmotalo jejich ruce a z nenadání zmizelo. Když pustily své ruce, uviděli, že po ránách zbyla jen nepatrná jizvička.

"Jsem unavená, nejpůjdeme spát?"zeptala se Cissa. Angelina jen přikývla. Cissa se přesunula do své postele a obě usnuly spokojeným spánkem. Věděli, že za sebou budou stát. Že se jen tak nedají...

**

Druhý den ráno vstávali obě s novým elánem do života. Sice jim na chvíli opadl, když zjistili, že jsou na pokoji v 6 a jen jedna koupelna, ale nakonec to vyřešili a obě se vydali na svojí první snídani v Bradavicích. Zvesela kráčeli po sklepení, smáli se každé blbosti. Dokud nepotkali jednu bandu...

"Ale, podívejme se, kdopak to tu je... Malfoyová a moje milovaná sestřenka Cissynka!"ozvalo se před nima. Zrovna se blížili k Velké síni, když jim parta 4 kluků skočili do výhledu.

"Blacku..."pronesla Cissa opovrhliv...

.... Chytla Angelinu za ruku a táhla ji pryč.

"Kdo to byl?"zeptala se, když byly od nich dostatečně daleko.

"To byl můj bratranec, Sirius."řekla a Angelina si prohlédla toho pohledného chlapce s černými, delšími vlnitými vlasy a pronikavými tmavými oči.

"Je to kus.."špitla Angelina. Narcissa se na ní udiveně podívala a ona trochu zčervenala.

"Je z Nebelvíru!"vyštěkla napruzeně její kamarádka.

"Copak si myslíš, že bych s ním chodila? Moji rodiče by mě zabili.... A kdo ví jestli by mě chtěl..."

"No rozhodně ani na to nemysli..."ukončila debatu Narcissa a vešla do síně. Angelina se ještě jednou otočila na Cissynýho bratránka a vběhla do síně za ní. Už seděla u Zmijozelského stolu, vedle jejího bratra.

"Angelino! Pojď si sednout sem!"usmál se na ní Lucius a vyšoupl kluka s mastnými černými vlasy z místa vedle něj. Angelina se na něj omluvně usmála a sedla si na jeho místo.

"Ahoj Luciusi."usmála se a začala si nakládat na talíř jídlo.

"Nazdar brouci. To byla noc zase.."přihnala se k nim Bellatrix a složila se na židli.

"Copak si vyváděla sestřičko?"zeptala se vysmátá Narcissa. Angelina je jen s drobným úsměvem pozorovala.

"Do toho ti nic není, Cisso, jsi ještě moc malinká."odpověděla sladkým hláskem a podívala se na Angelinu. "Potřebuješ něco?"zeptala se s úšklebkem na obličeji.

"To se nemůžu ani koukat? Promiň, ale kvůli tobě si nehodlám vypíchnout oči!"odsekla Angelina a sama zírala, kde se to v ní bere.

"Ty malej, drzej, rozmazlenej spratku, já ti...--"

"Bellatrix, na tvým místě si sednu zpátky na své místo! Nezapomeň, otevíráš si svou čistokrevnou hubu na mou sestru!"vystartoval okamžitě Lucius a Angelina si uvědomila co udělala. Rychle zbalila do rukou toust a zvedla se.

"Já už půjdu. Ahoj."špitla.

"Počkej, kam jdeš! Ještě rozvrhy!"zavolala za ní Narcissa.

"Ajo... Na to jsem zapomněla.."usmála se když se vrátila na místo vedle Luciuse.

"Ajooo.. ňa ťo šem žapomňěla..."zapitvořila se Bellatrix a s otráveným výrazem odešla od jídla.

"Nesmíš sebou takhle zametat! Měla ses bránit! Nestačí vyprovokovat a pak se schovat za mě! Angelino, seš sakra Malfoyová!"vyštěkl Lucius, když byla Bellatrix pryč ze síně. Angelina sklopila hlavu a nic neříkala. "Jako to hodláš stávkovat, nebo budeš mluvit?"urval se na ní její bráška.

"Promiň."špitla a do očí se jí hrnuly slzy.

"Luciusi, nech ji!"zastala se jí najednu Narcissa. Kupodivu zmlkl a začal se bavit s klukem, který seděl naproti němu.

Angelina tiše dojedla snídani a čekala, až dostane svůj rozvrh. Docela ji štvalo, kolik hodin mají s Nebelvírem. Jako by tiše doufali, že tyto dvě nesnášející se koleje spřátelí. Nakonec se s Narcissou vypravili do sklepení, kde si připravili věci na vyučování a pomalu se vydali na průzkum hradu a tím si krátili čas, než začne jejich první hodina.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.